logo pcz kartuzy
unia-europejska-flagaflaga Polskiunia-europejska-flagalogoBIP gov

     

plakat zrób mammografię

nawigator pacjenta plakat informacyjny

Uprzejmie informujemy, iż Narodowy Fundusz Zdrowia, w celu zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, udostępnia bezpłatny portal Diety NFZ, oraz prowadzi cotygodniową akcję „Środa z Profilaktyką” poświęconą profilaktyce chorób i promocji zdrowia.

Portal Diety NFZ

Portal https://diety.nfz.gov.pl/ przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać, schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Przygotowany został, w szczególności, z myślą o pacjentach z chorobami przewlekłymi, dla których dieta jest również jednym z zaleceń lekarskich.

Oferujemy aktualnie 11 planów żywieniowych w różnych kalorycznościach przygotowanych na zasadach diety DASH. Dieta DASH nie tylko pomaga w walce z nadwagą i otyłością, ale także przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego, zapobiega jego rozwojowi, sprzyja poprawie w przypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. Na portalu są również jadłospisy zapewniające zdrowe, zbilansowane posiłki dla seniorów oraz rodzin z dziećmi i młodzieżą w wieku od 4 do 17 lat.

Na portalu zamieszczone są e-booki terapeutyczne oraz kulinarne z pomysłami na zdrowe sezonowe posiłki, a także filmy edukacyjne zachęcające do świadomych zakupów produktów spożywczych i czytania etykiet tych produktów. Wszelkie udostępnione materiały są bezpłatne.

Środa z Profilaktyką

Celem akcji jest promowanie badań profilaktycznych, zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia oraz aktywności fizycznej. Każda środa poświęcona jest innym zagadnieniom związanym ze zdrowiem. Szczegółowo omawiany jest problem zdrowotny, czynniki ryzyka wystąpienia i najważniejsze zalecenia, które warto podjąć, aby ograniczyć ryzyko zachorowania.

Materiały przygotowywane w ramach akcji dostępne są w Salach Obsługi pacjentów OW NFZ, zamieszczane są na stronie Akademii NFZ https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/, na kanale YouTube Akademii NFZ, na profilach Facebook Akademia NFZ oraz Profilaktyka w Praktyce 16 OW NFZ.

Pobierz ulotkę.

ilustracja diety NFZ

Pakiet nieodpłatnych badań diagnostycznych dla Polaków od 40. roku życia.

plakat 40 plus

pakiety badań

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię informacyjną #SzczepimySię na temat szczepień przeciwko COVID-19.

plakat szczepimy się

baner szczepienia

Wszelkie informacje i materiały związane z kampanią dostępne na stronie.

Kampania edukacyjna  Narodowego Funduszu Zdrowia - „Świadomy pacjent - skuteczna terapia”.

POLIPRAGMAZJA GAZETA

NFZ POLIPRAGMAZJA RECEPTA

Wszelkie informacje i materiały związane z kampanią dostępne na stronie www.akademia.nfz.gov.pl/polipragmazja/

Plakat informacyjny polip

Ulotka - Twoje bezpieczeństwo

Plakat informacyjny