logo pcz kartuzy
unia-europejska-flagaflaga Polskiunia-europejska-flagalogoBIP gov

Pacjenci zgłaszają się na RTG bez wstępnej rejestracji od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godzinach od 8.00 do 18.00 (z wyjątkiem badania RTG kręgosłupa L/S i jamy brzusznej, które wymagają wcześniejszej rejestracji).

Badania RTG wykonywane są wyłącznie na podstawie skierowania od lekarza.

Przed badaniem należy okazać dowód osobisty lub dokument ze zdjęciem.

Nasza Pracownia Rentgenodiagnostyki wyposażona jest nowoczesny aparat rentgenowski.

1_pop

Aparat skonfigurowany jest w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pacjentom wykonanie badania, a poprzez zastosowanie nowoczesnych technik cyfrowych zmniejszyć dawkę promieniowania.

Istnieje możliwość wykonania badań sylwetkowych całego kręgosłupa oraz badań sylwetkowych (posturalnych) całych kończyn dolnych z wykorzystaniem cyfrowego łączenia obrazów.

RTG łączone to technika obrazowania wykorzystująca możliwość wykonania dwóch lub trzech zdjęć (ilość zdjęć zależy od wzrostu pacjenta oraz od tego jaka jednostka chorobowa ma być rozpoznana dzięki takiemu badaniu). Zdjęcia łączone wykonuje się, gdy istnieje podejrzenie skoliozy lub przy ocenie różnicy w długości poszczególnych kości długich kończyn dolnych.

Pracownia Rentgenodiagnostyki wykonuje pełen zakres badań RTG, których lista znajduje się w obowiązującym cenniku.

2_pop

Odbiór wyników w recepcji szpitala  od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00, osobiście lub przez osobę trzecią upoważnioną do odbioru wyników w imieniu Pacjenta –   w momencie rejestracji wydaje się na życzenie Pacjenta upoważnienie, które należy wypełnić i okazać w momencie odbioru wyników.

Dostępność opisu wyniku badania  można sprawdzić pod nr telefonu: 58 685 48 29 lub 58 685 48 00

  • Dzień przed badaniem nie spożywać pokarmów ciężkostrawnych i napojów gazowanych
  • Zażyć preparat symetykonu* – w postaci kapsułek (3x2 kapsułki zawierające 40mg symetykonu lub 3x1 kapsułkę zawierającą 80mg symetykonu), ostatni posiłek zjeść do godziny 17
  • Nie palić papierosów
  • Osoby skłonne do zaparć powinny zadbać o wypróżnienie stosując środki przeczyszczające
  • W dniu badania przyjąć rano preparat symetykonu* w postaci kapsułek (2 kapsułki zawierające 40mg symetykonu lub 1 kapsułkę zawierającą 80mg symetykonu).
  • Na badanie zgłosić się na czczo

Symetykon substancja lecznicza stosowana w leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z gromadzeniem się gazów, np. wzdęcia. Pomocniczo stosowana w badaniach diagnostycznych okolic brzucha, np. badaniach radiologicznych i ultrasonograficznych oraz gastroskopii.