BIP  
 

Odwiedzin dzisiaj - 58 osób
W tym miesiącu - 11 919 osób
Od początku - 684 895 osób

Otwarcie nowej Szkoły Rodzenia

W dniu 3 kwietnia 2024r. nastąpiło uroczyste oddanie do użytkowania budynku przeznaczonego na potrzeby Szkoły Rodzenia „Maminka” oraz poradni neonatologicznej, laktacyjnej i logopedycznej przy Szpitalu Powiatowym w Kartuzach.

Obiekt został wybudowany w ramach inwestycji pn. Budowa centrum diagnostyki obrazowej, przebudowa poradni specjalistycznych, rozbudowa oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, oddziału chorób wewnętrznych i szkoły rodzenia wraz z modernizacją obiektów szpitala i jego infrastruktury. Oddanie do użytkowania budynku szkoły rodzenia to zakończenie pierwszego etapu inwestycji o łącznej wartości przeszło 22 mln złotych.

Bezpłatna Przyszpitalna Szkoły Rodzenia „Maminka” dedykowana jest dla przyszłych rodziców od 21 tygodnia ciąży. Zajęcia prowadzi personel medyczny Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Kartuzach. Do dyspozycji przyszłych rodziców w ramach Szkoły Rodzenia „Maminka” są specjaliści z zakresu psychologii, dietetyki, ratownictwa medycznego oraz zajęć dodatkowych np. chustonoszenia. Odbywają się też spotkania z doradcą laktacyjnym i specjalistą rehabilitacji uroginekologicznej.

Położne w ramach szkoły rodzenia prowadzą trzy kursy edukacyjne:

„Mój pierwszy raz” - kurs edukacyjny kierowany do par, które spodziewają się dziecka po raz pierwszy i chcą przygotować się do porodu oraz rodzicielstwa,

„Mój kolejny raz” - kurs edukacyjny kierowany do par, które są w kolejnej ciąży i chcą odświeżyć swoją wiedzę na temat porodu i rodzicielstwa,

„Weekend z położną” - przyspieszony kurs edukacyjny dla zapracowanych i spóźnialskich.

W Szkole Rodzenia „Maminka” przyszli Rodzice dowiedzą się m.in. jak poradzić sobie
z dolegliwościami ciążowymi, odkryją tajniki aktywnego porodu, nauczą się przewijania
i kąpieli noworodka oraz jak przetrwać czas poporodowy. W ramach szkoły rodzenia realizujemy także kurs z zakresu pierwszej pomocy dla noworodków i małych dzieci. Przyszli rodzice mają także okazje zapoznać się z drogą od przyjęcia do szpitala aż po wypis i zobaczyć cały oddział położniczy a w szczególności - sale porodowe Szpitala.

 

Zapraszamy, zadzwoń lub napisz i umów się
tel. 573 792 925 lub szkola.rodzenia@pczkartuzy.pl

data utworzenia: 3.04.2024; data ostatniej aktualizacji: 4.04.2024
 
 

  powrót

 
 
 
logo 1 logo 3 logo 4